на каждый день

Перейти вниз

на каждый день

Сообщение автор Admin в Пн Фев 03, 2014 1:17 pm

Отче наш
Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое; да приидет царствие Твое; да будет воля Твоя, яко на небеси, и на земли; хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго. Яко Твое есть царство, и сила, и слава во веки веков. Аминь.

Прясвятая Богородица Дева Радуйся Благодатная Мария. Господь с Тобою, Блаженна ты среди жён, Благодатен плод чрева Твоего, ибо Ты родила спасителя душам нашим.

Молитва ангелу-хранителю
Ангеле Божий, хранителю мой святый, на соблюдение мне от Господа с небесе данный, прилежно молю Тя, Ты мя днесь просвети и от всякого зла сохрани, ко благому деянию настави и на путь спасения направи. Аминь.

Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви:
Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя
от сети ловчи, и от словесе мятежна, плещма Своима осенит тя, и под криле Его
надеешися: оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощнаго, от
стрелы летящия во дни, от вещи во тме преходяшия, от сряща, и беса полуденнаго.
Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится,
обаче очима твоима смотриши, и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи,
упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана
не приближится телеси твоему, яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя
во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу
твою, на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова,
и избавлю и: покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним
есмь в скорби, изму его, и прославлю его, долготою дней исполню его, и явлю ему
спасение Мое.

Молитва животворящему Кресту
Да воскреснет Бог, и расточатся врази его, и да бежат от лица Его ненавидящие Его. Яко исчезает дым, да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречестный и Животворящий Крест Господень, прогоняй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшего силу диаволю, и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякого супостата. О Пречестный и Животворящий Крест Господень! Помогай ми со Святой Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь.

Николай Угодник Божий, Помощник Божий. Ты и в поле, ты и в доме, и пути и в дороге спаси и сохрани меня(имя) и всю мою семью от всякого зла.

Admin
Admin

Дата регистрации : 2014-02-01

http://igor7atlantis.rossiaforum.com

Вернуться к началу Перейти вниз

Права доступа к этому форуму: